צור קשר

© 2017  כל הזכויות שמורות להדר לוי חאמי
עוצב ונבנה על ידי המאוורר

  • YouTube - Black Circle
  • Black Facebook Icon

מרכז הדר

סחלב 6 בית מס'3 גדרה

טלפון: 052-3332426

מייל: hadarlh80@gmail.com

הוראה מתקנת

להוראה מתקנת מגיעים תלמידים המופנים על ידי המערכת או על ידי ההורים, מתוך קושי בהתמודדות לימודית: שיעורי בית, מבחנים, התארגנות בלמידה וכו' וכן צבירת תסכול וקשיים רגשיים בהתמודדות עם חווית הלמידה.
בתחילתו של תהליך זה הילד עובר אבחון כישורי למידה על מנת לבנות עבורו תכנית המותאמת ליכולותיו הלימודיות.

כאשר תלמיד מגיע לתהליך כזה, מתבצע איסוף מידע מסביבתו היומיומית: מהמחנכת שלו, מהיועצת, מההורים, מטפלים וכל מי שבא במגע עם הילד. רק לאחר איסוף המידע והאבחון, ניתן להתחיל בתהליך כאשר נבחנות מגוון שיטות למידה ותוך כדי העבודה המשותפת נבחרת השיטה היעילה ביותר עבור התלמיד על מנת לקדם את הישיגיו. 

השיטה שלי כוללת מתן מענה הן בתחום הלימוד והן בתחום הרגשי- התנהגותי/ חברתי במידת הצורך. כאשר נערך אבחון לילד, מאותר שורש הבעיה ורק לאחר טיפול נקודתי בבעיה מתאפשרת לילד פניות ללמידה. 
המפגשים נערכים אחת לשבוע במשך שעה בה הילד פוגש את יכולותיו במרחב המאפשר לו לקלף את קליפות ההגנה עמן הוא מגיע ורק לאחר שהופך להיות אותנטי לצרכיו ועובר תהליך אימון רגשי מתוך דימוי עצמי גבוה ובטחון עצמי, יכול הוא להתרכז בשיפור הישגיו. 

לאורך כל התהליך קיימת אינטרקציה וקשר אינטנסיבי ביני לבין ההורים והמסגרת הלימודית, על מנת לשמור על רצף התפתחותי והעצמת התלמיד גמסגרת היומיומית שלו. 

התלמיד מקבל ממני ארגז כלים ללמידה עצמאית חוויתית וחיובית עמו הוא נשלח להמשך התקדמות גם לאחר סיום התהליך איתי.